Jak zapobiec pojawieniu się rozstępów

Jak zapobiec pojawieniu się rozstępów

Istnieje wiele metod, by skutecznie rozprawić się z rozstępami. Laserowe usuwanie rozstępów, mezoterapia, fraxel laser – to tylko niektóre ze sposobów usuwania nieestetycznych prążków. Nie są to metody, które należą do najtańszych. Za jeden seans trzeba zapłacić kilkaset złotych. Po co narażać się na takie wydatki, skoro rozstępom można zapobiec? Wtedy nie tylko ominie nas trudny do zwalczenia przeciwnik, ale jeszcze zaoszczędzimy mnóstwo czasu i pieniędzy.

Kto powinien zadbać o profilaktykę?
Akcję profilaktyczną powinna podjąć każda osoba, która spodziewa się w najbliższym czasie wzrostu masy ciała, bądź też przytyła już nieznacznie. Po kosmetyki na rozstępy powinny sięgnąć kobiety, które są w ciąży. Również mężczyźni (ale i panie), którzy zamierzają korzystać z siłowni, a mają rodzinne predyspozycje do występowania rozstępów, powinni podjąć stosowne kroki.

Stosowne, czyli jakie?
Ważne są kosmetyki. W profilaktyce, która ma na celu zapobieganie rozstępom, niezbędne jest choćby minimalne wspomaganie się kosmetykami. Warto sięgnąć po dobre, skuteczne preparaty (jak krem Revitol Stretch Mark), choć część osób z powodzeniem może też posłużyć się zwykłymi oliwkami. O skórę trzeba po prostu zadbać, wzmacniając ją na tyle, na ile jest to możliwe.

Dla nastolatek
Nastolatkom, które są narażone na rozstępy pojawiające się w związku z intensywnym wzrostem, w zupełności wystarczą zwykłe kremy czy balsamy do ciała, które mają właściwości nawilżające i natłuszczające. Doskonale sprawdzi się również oliwa produkowana z czarnej oliwki. Ma ona silne działanie natłuszczające oraz ujędrniające.

Dla kobiet w ciąży
Inne specyfiki będą potrzebne kobietom w ciąży, które zamierzają nie dopuścić do powstania rozstępów. W tym przypadku należy sięgnąć po specyfiki o intensywniejszym działaniu, pod warunkiem jednak, że nie będą one zawierały substancji mogących zaszkodzić dziecku. Przed zakupem należy to dokładnie sprawdzić.

Dla pozostałych grup ryzyka
Specjalne kosmetyki na rozstępy mogą okazać się niezbędne w przypadku profilaktyki u osób korzystających z siłowni, mających predyspozycje rodzinne czy też przeczuwających, że prążki mogą się u nich pojawić.
Ważnym składnikiem kosmetyków zapobiegających rozstępom jest wyciąg z wąkrotki azjatyckiej (centella asiatica). Ma on działanie przeciwzapalne i działanie przeciwstarzeniowe. Wąkrotka azjatycka pobudza syntezę włókien kolagenowych i elastynowych, pobudza mikrokrążenie oraz stymuluje produkcję kwasu hialuronowego, odpowiadającego za nawilżenie skóry.
Bardzo ważne są też związki krzemu (czyli silanole) - substancje te przyczyniają się do wzmocnienia kondycji i struktury skóry. Poprzez obecność krzemu, silanole wzmacniają i uszczelniają kruche naczynia krwionośne.
Aktywność fibroblastów, a więc i syntezę kolagenu stymuluje również pirogronian sodowy – substancję tę znajdziemy w dobrych kremach przeciwko rozstępom.

www.wiekannmanschnellabnehmen.eu www.candida-albicans.org www.skorne-choroby.pl