Jak usunąć rozstępy na pośladkach?

Jak usunąć rozstępy na pośladkach?

Wśród grupy osób, które narażone są na powstawanie rozstępów znajdują się przede wszystkim kobiety w ciąży, osoby dążące do szybkiego przyrostu masy mięśniowej oraz osoby z tendencją do dość drastycznych wahań masy ciała. Co ważne - powstawanie prążków nie dotyczy wyłącznie ud, ramion czy brzucha. Także rozstępy na pośladkach dla wielu osób są problemem. Co więcej - ze względu na specyfikę tej części ciała, dość trudno "wyłapać" moment, kiedy rozstępy są czerwone. Dlatego najczęściej do walki z prążkami przystępujemy wtedy, gdy są w fazie bliznowacenia.

A ponieważ prążki - nie ważne czy są to rozstępy na pośladkach czy innej części ciała - są tak samo nieestetyczne, pojawiają się pytania o sposoby ich likwidacji. I Ty należysz do grona osób, które chcą wyeliminować rozstępy na pośladkach? Poniżej dowiesz się, w jaki sposób możesz tego dokonać - skutecznie!

Czy walka z rozstępami na pośladkach jest łatwa?

Wiele osób zadaje to pytanie, a okazuje się, że odpowiedź wcale nie jest oczywista. W zasadzie chciałoby się powiedzieć, że likwidacja każdego rodzaju rozstępów do łatwych nie należy. W przypadku pośladków warto jeszcze wziąć pod uwagę fakt, że najczęściej istnienie prążków zauważamy, gdy już dawno weszły w fazę bliznowacenia. To zaś oznacza konieczność poświęcenia na walkę z defektem znacznie więcej czasu, a nierzadko i pieniędzy.

Po jakie metody sięgnąć, by mieć pewność, że są to sposoby najbardziej skuteczne, jeśli chodzi o rozstępy na pośladkach?

Kosmetyki mogą się sprawdzić

Walkę z prążkami na pośladkach dobrze jest zacząć od stosowania odpowiednich kosmetyków. Na rynku znajdziemy ich wiele, jednak nie wszystkie mają taką samą moc. Dobrze jest sięgnąć po te specyfiki, które będą dawały radę w przypadku likwidacji prążków w fazie zapalnej, jak i w fazie bliznowacenia (np. Revitol Stretch Mark). Takie kremy na rozstępy powinny zawierać nie tyko substancje odpowiadające za pobudzenie fibroblastów do pracy. Istotne znaczenie ma również wyrównywanie kolorytu oraz tekstury skóry oraz zmniejszanie głębokości rozstępów.

Trzeba jednak pamiętać, że nawet najlepszy i najdroższy krem się nie sprawdzi, jeśli nie będziemy działać systematycznie. By pokonać rozstępy na pośladkach, koniecznością jest stosowanie specyfików nawet 2-3 razy dziennie. Dotyczy to zarówno walki z czerwonymi, jak i białymi rozstępami.

Skuteczne zabiegi kosmetyczne

Chcąc pokonać rozstępy na pośladkach, szczególnie te w fazie bliznowacenia, kurację kremami można wspomóc zabiegami kosmetycznymi. W walce z prążkami doskonale sprawdzić się mogą zarówno te nieinwazyjne, jak i dość bolesne kuracje.

By wyeliminować rozstępy na pośladkach, warto zdecydować się na te mniej inwazyjne zabiegi. Powód jest w zasadzie jeden - wszystkie kuracje bolesne, które wiążą się z koniecznością oczekiwania na efekty (w postaci "odrastającego" naskórka) mogą w dość znaczący sposób utrudniać funkcjonowanie, np. siedzenie. Nie ulega jednak wątpliwości fakt, że między innymi dermabrazja laserowa jest jednym z najbardziej skutecznych zabiegów, pozwalających pozbyć się nieestetycznych prążków - w zasadzie raz na zawsze. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę, że dermabrazja laserowa jest bolesna, a przy tym dość kosztowna. Decydując się na kurację, należy liczyć się z koniecznością wydatku rzędu kilku tysięcy złotych.

Lepiej zapobiegać niż usuwać

Ponieważ rozstępy na pośladkach są dość problematyczne, jeśli chodzi o ich umiejscowienie, najlepiej w ogóle nie dopuszczać do ich powstawania. Jak to zrobić? Wystarczy tylko, po kąpieli systematycznie wsmarowywać specyfik przeciwko rozstępom tak samo, jak to robimy w przypadku innych części ciała. Dzięki temu ryzyko pojawienia się nieestetycznych pasm będzie naprawdę niewielkie.

www.wiekannmanschnellabnehmen.eu www.candida-albicans.org www.skorne-choroby.pl