Jak usunąć rozstępy na brzuchu?

Jak usunąć rozstępy na brzuchu?

Rozstępy to nieestetyczny problem, który jest efektem nadmiernego i gwałtownego rozciągania się skóry - powyżej granic wytrzymałości. Skóra rozstępuje się, gdy dochodzi do zrywania włókien kolagenu na skutek szkodliwego oddziaływania kortyzolu. Zwykle jest tak, że rozstępy powstają na brzuchu, a dotyczy to nie tylko kobiet ciężarnych. Choć w zasadzie u nich problem ten jest bardzo częsty. Tak samo jak prążki na udach, tak i rozstępy na brzuchu wyglądają mało estetycznie. Dlatego też każdy, kto tylko boryka się z tym problemem, próbuje się go pozbyć. Jakie są zatem możliwości?

Rozstępy zwalczysz kosmetykami

Chcąc pokonać rozstępy na brzuchu, dobrze jest sięgnąć po odpowiednie specyfiki kosmetyczne. W drogeriach dostępne są specjalne kosmetyki, przeznaczone typowo do walki z prążkami. Sięganie po takie preparaty jest ważne, ponieważ zawierają one wiele cennych substancji - nieocenionych w skutecznej walce z rozstępami.

Takie specyfiki zawierają przede wszystkim składniki, bazujące na kolagenie. Dzięki temu pobudzają jego produkcję, prowadząc do wzmocnienia skóry oraz zwiększenia jej elastyczności. W ten sposób kolejne prążki nie mają szans na pojawienie się.

Kosmetyki na rozstępy zawierają również substancje, które przyczyniają się do pobudzenia procesów regeneracyjnych. Jest to ważne, by zmniejszyć widoczność nieestetycznych prążków. I w tym przypadku nieocenione będą ponadto substancje, które będą odpowiadały za ujednolicenie kolorytu skóry oraz ujednolicenie jej tekstury. Dzięki temu rozstępy na brzuchu są nie tylko niewidoczne, ale również niewyczuwalne w dotyku.

Sięgając po kosmetyki na rozstępy, trzeba mieć świadomość, że te ze średniej półki cenowej, będą w stanie zwalczyć jedynie czerwone rozstępy a brzuchu. Jedynie te nieco droższe (które ponadto zawierają znacznie więcej dobroczynnych składników) będą w stanie uporać się i z białymi prążkami. Trzeba jednak zaznaczyć, że tylko nieliczne należą do tego grona (np. Dermology Stretch Mark, Revitol Stretch Mark).

Popularne zabiegi na rozstępy na brzuchu

Chcąc pokonać rozstępy na brzuchu, można też skorzystać z dobrodziejstwa salonów kosmetycznych oraz gabinetów oferujących usługi z zakresu medycyny oraz dermatologii estetycznej. Mają one do zaoferowania wiele kuracji, dzięki którym można zmniejszyć widoczność prążków albo nawet wyeliminować problem ten całkowicie.

Na rozstępy na brzuchu poleca się peeling chemiczny z kwasem TCA, czyli substancją wykazującą silne właściwości złuszczające. Dzięki temu skóra jest wygładzana, a jednocześnie dochodzi do pobudzenia procesów regeneracyjnych. Zabieg nie jest inwazyjny. Jego zaletą jest to, że można pokonać rozstępy na brzuchu już podczas jednorazowego seansu. Wszystko jednak zależy od wysokości stężenia użytego kwasu oraz stopnia zaawansowania rozstępów. Trzeba jednak liczyć się, że taki zabieg to wydatek rzędu 400-800 złotych.

Nieco tańsza jest mikrodermabrazja diamentowa. Jest to zabieg, który polega na mechanicznym złuszczeniu naskórka. Możliwe jest to dzięki specjalnie skonstruowanej aparaturze z diamentową głowicą. Podczas wodzenia po skórze dotkniętej rozstępami dochodzi nie tylko do usunięcia martwych komórek naskórka, ale również pobudzenia produkcji kolagenu. Dzięki temu zachodzi zarówno proces odnowy komórkowej, jak i proces pozwalający zapobiec powstawaniu rozstępów w przyszłości.

Pamiętaj, że rozstępom na brzuchu możesz zapobiec

Warto mieć świadomość, że nikt nie jest skazany na rozstępy na brzuchu. Nawet wtedy, jeśli ma do tego genetyczne predyspozycje. Trzeba wiedzieć, że odpowiednio przeprowadzona akcja profilaktyczna zmniejsza ryzyko pojawienia się nieestetycznych prążków.

Niemałe znaczenie ma odpowiedni sposób odżywiania się (m.in. chodzi o dostarczanie cynku) oraz kontrolowanie masy ciała. Nie doprowadzając do gwałtownego chudnięcia oraz tycia, nie narażamy się na powstawanie prążków.

By rozstępy na brzuchu się nie pojawiły, dobrze jest też regularnie stosować odpowiednie specyfiki. Mogą to być specjalne kremy, stworzone z myślą o zapobieganiu prążkom, a u niektórych osób sprawdzi się nawet zwykła oliwka kosmetyczna.

www.wiekannmanschnellabnehmen.eu www.candida-albicans.org www.skorne-choroby.pl