Kłopoty z cellulitem jak sobie z nimi radzić?

Kłopoty z cellulitem jak sobie z nimi radzić?

Cellulit to kłopotliwe wgłębienia w skórze. Nie wygląda estetycznie, szczególnie jeśli umiejscowiony jest na udach, pod kolanami lub na górnej części ramion. Nie pozwala swobodnie się opalać, gdyż wiele kobiet uważa, że posiadanie cellulitu jest niezwykle żenujące. Być może jest on nieestetyczny, ale nie powinno się z tego powodu za bardzo martwić, tylko najlepiej od razu wziąć się do pracy, aby cellulit zwalczyć.

W jaki sposób to zrobić? Na pewno nie będzie to łatwe. Dlatego należy się uzbroić w dużą dawkę cierpliwości.

Walka z cellulitem to naprawdę ciężka i żmudna praca, warto jednak ją podjąć, by móc cieszyć się delikatną skórą bez ohydnych wgłębień na niej. Aby się go pozbyć należy zaatakować go z kilku stron.

Powstawanie cellulitu spowodowane może być kilkoma problemami – złym napięciem mięśniowym, złą dietą i brakiem ćwiczeń, a co za tym idzie złą kondycją fizyczną. Obserwując ludzi, którzy aktywnie uprawiają sport, można zauważyć, że nie posiadają oni takiego problemu. Dlaczego? Otóż aktywność fizyczna wykonywana w miarę regularnie wpływa na wzmocnienie napięcia mięśni i pomaga w spalaniu tłuszczu, który w równym stopniu wpływa na powstawanie fałdek na skórze. Nie trzeba bardzo się forsować, wystarczy zwykła codzienna, systematyczna gimnastyka, którą może być nawet zwykły spacer. Dlaczego? Kiedy idziesz, rozciągnięte zostają te mięśnie na pośladka i udach, które są trudno dostępne przy gimnastyce aerobowej, a w których odkłada się tkanka tłuszczowa. Dzięki spacerom poprawi się również wydolność organizmu, wzmocnią się mięśnie, a sam organizm będzie lepiej dotleniony. Oczywiście samo spacerowanie nie zlikwiduje ostatecznie problemu, ale wpłynie korzystnie na organizm i usprawni przemianę materii. Warto zatem porzucić samochód i przynajmniej pięć razy w tygodniu udać się na spacer.

Kolejny aspekt, który ma nam pomóc w walce z cellulitem to pozbycie się szkodliwych nałogów. Szczególnie groźne w tej materii jest palenie papierosów. Palenie powoduje bowiem skurcz naczyń krwionośnych, krew nie może swobodnie przepływać, tworzą się zatory, skóra nie może być odpowiednio odżywiona przez natlenioną krew, powstaje cellulit. Palenie papierosów jest również ogromnie niebezpieczne przy cukrzycy, ale również przy chorobach kardiologicznych czy pulmonologicznych. Przyjmijmy więc, że palenie jest szkodliwe i czas najwyższy skończyć z tym nałogiem.

Aby poprawić nawilżenie skóry, co poprawi również jej wygląd należy przyjmować odpowiednia ilość płynów. Najlepiej wypijać od sześciu do ośmiu szklanek wody mineralnej. Jeżeli jednak ktoś nie przepada za zwykłą woda, można pić soki owocowe lub buliony warzywne. Samo przyjmowanie owoców w postaci stałej również dostarcza organizmowi wodę. Najbardziej wydajny jest arbuz. Zawiera ponad 80% wody, a jego dodatkową zaleta jest jego wyborny smak. Można go stosować jako przekąskę. Uwaga! Arbuz jest niesamowicie moczopędny.

Kolejnym problemem jest zwiększone użycie soli kuchennej. Sól powoduje zatrzymanie wody w organizmie i sprawia, że mamy spuchnięte różne części ciała. Sól również powoduje wzrost ciśnienia tętniczego we krwi. Jeżeli nie chcemy, aby dochodziło do zatrzymywania wody w organizmie, należałoby ograniczyć spożywanie tego składnika. Trzeba pamiętać również, że wiele potraw jest naturalnie słonych, więc nie trzeba ich dosalać.

Kolejną sprawa jest odpowiednia dieta. Oczywiście nie musi ona być zaraz dieta morderczą, ale spożycie tłuszczów i węglowodanów powinno być dostosowane do naszego trybu życia. Jeżeli prowadzimy bardzo aktywny lub bardzo wyczerpujący tryb, wtedy ilość kalorii powinna być stosunkowo duża, jeżeli jednak jest to tryb osiadły, wręcz ospały, nie powinniśmy fundować sobie dodatkowo kalorycznych posiłków. Ważne by dieta była zbilansowana, bogata w składniki mineralne, witaminy i sole odżywcze. Raz na jakiś czas można pokusić się nawet o kostkę czekolady. Nie tylko poprawi nam humor, ale również dostarczy niezbędnego magnezu. Przyswajając zdrowe produkty, łatwiej ci będzie zapanować nad wagą, a jest to niezwykle ważny czynnik w walce z cellulitem.

Powinnaś zwracać również uwagę na to, czym zaspokajasz swój organizm pomiędzy głównymi posiłkami. Jeżeli są to owoce i warzywa, to wspaniale. Jeżeli jednak pochłaniasz ogromne porcje niezdrowego jedzenia, takiego jak wszelkiego typu fast –foody, to jak najszybciej powinnaś przestać. Są to bowiem tylko puste kalorie. Większość z tych produktów przygotowywana jest wcześniej, poddawana wstępnej obróbce termicznej i zamrażana. Żeby potem doprowadzić to do stanu użyteczności, zazwyczaj smaży się tego rodzaju produkty w głębokim tłuszczu. Wielokrotne odsmażanie w tym samym oleju może mieć niestety tragiczne skutki. Udowodniono bowiem, że tłuszcz przetworzony wielokrotnie może przyczynić się do powstawania raka.

Aby odpowiednio wspomóc skórę, stosuj środki, antycellulitowe. Są one przygotowane specjalnie dla skóry z takimi problemami.

Odpowiednia dieta, aktywność fizyczna, zdrowe odżywianie i dbanie o siebie, na pewno zaprocentują dobrze odżywioną, rozświetloną skórą bez oznak cellulitu.

www.wiekannmanschnellabnehmen.eu www.candida-albicans.org www.skorne-choroby.pl