Jak walczyć z cellulitem

Jak walczyć z cellulitem

Kolejnym etapem walki z cellulitem może być dyfuzja jonowa. Jest to nowoczesna terapia antycellulitowa, oparta na zasadzie działania kanałów jonowych. Zasadę też wykorzystuje się do leczenia obrzęku limfatycznego. Między komórkami istnieją kanały, dzięki nim odbywa się dyfuzja jonów. Powstanie cellulitu możemy wytłumaczyć następująco:

Cellulit jest spowodowany nierównomiernym rozkładem jonów w przestrzeniach wewnątrzkomórkowych, co doprowadza do pewnych zaburzeń. Dochodzi do odwodnienia komórek, a zarazem przewodzenia przestrzeni zewnątrzkomórkowych, czyli obrzęku. Taki rozkład płynów w tkankach powoduje zmiany w komórkach i zaburzenie mikrokrążenia. Zmniejszenie przepływu w naczyniach włosowatych, a co za tym idzie przemiany materii w komórkach, są to podstawy rozwoju.

Dzięki dyfuzji jonowej równowaga wodno-elektrolitowa w przestrzeniach wewnątrz i zewnątrz komórkowych jak i przemiana materii zostaje przywrócona do normy. Badania kliniczne prowadzone nad działaniem dyfuzji jonowej potwierdzają jej skuteczność w walce z cellulitem.

Algoterapia- polega na stosowaniu kąpieli w algach bogatych w oligoelementy. Eliminuje to toksyny z organizmu. Można także stosować algi wraz z jednoczesnym naświetlaniem promieniami podczerwonych. Daje to odprężenie organizmu plus wyszczuplenie ciała.

Okłady parafinowe: kosmetyczka stosuje miejscowo na części z defektem cellulitu. okłady poprawią ukrwione skóry i usuwają nadmiar wody z tkanki skórnej. Na podbnej zasadzie działają wizyty w saunie.

Dobre w walce z tym defektem są również kąpiele morskie lub te z dodatkiem alg bogatych w  jod. Aby poprawić krążenie, dotlenić tkanki i ujędrnić ciało możemy zastosować zabiegi:

  • natryski – pobudzające krążenie; pod ciśnieniem; koliste
  • kąpiele w algach
  • kąpiele w wodach z falami, w wodach z dodatkiem mikronatrysków
  • hydromasaże
  • gimnastyka w basenie
www.wiekannmanschnellabnehmen.eu www.candida-albicans.org www.skorne-choroby.pl