Innowacyjne metody walki z cellulitem

Innowacyjne metody walki z cellulitem

Cellulolipoliza jest to dość trudne pojęcie i rzadko używane.  Zabieg ten polega na wprowadzeniu w miejsca objęte cellulitem cienkich i giętkich igieł. W pewnym sensie przebieg zabiegu jest podobny do elektrolizy. Igły wsuwane są parami pod skórę w masę tłuszczową na głębokość 4-5mm. Elektrody są połączone do generatora impulsów prądu. Wykonując zabieg stopniowo zwiększa się moc prądu. Na wskutek miejscowego podwyższenia temp. ciała następuje wzmożenie przemiany materii oraz wspomaga krążenie. Stymulacja włókien tkanki łącznej prowadzi do zmniejszenia a nawet całkowitego zaniku cellulitu.

Oczywiście same zabiegi nie dadzą większych rezultatów bez utrzymania odpowiedniej diety, wykonywania ćwiczeń gimnastycznych i masaży.

Stymulacja mięśni, nazywana w salonach elektorstymulacją . Tutaj mięśnie  pobudzane są bodźcowo za pomocą prądu elektrycznego, co powoduje naprężenie i rozluźnienie ich. Jest to tzw. gimnastyka pasywna. Celem takiego leczenia jest napinanie skóry od wewnątrz. Mięśnie pracują tak jak przy wykonywaniu ćwiczeń fizycznych, w wyniku tego tłuszcze zapasowe i rezerwy produktów odżywczych zostają częściowo zużyte. Osobiście uważam, że ten zabieg jest dość ciekawy i czasowo oraz wysiłkowo oszczędny jednak myślę, że ma dużo minusów… Elekrostymulatory pobudzają do pracy mięśnie ale tylko te położone powierzchownie, nie wzmacniają wcale mięśni głębokich czyli tych które stabilizują np. kręgosłup. Może to doprowadzać do wad postawy…

Pracuje sam mięsień niestety naciągając ścięgna co może doprowadzić do stanu zapalnego ścięgien lub nawet zerwania mięśnia…

I jeszcze jedno ważne - teoretycznie elekrostymulatory poprawiają kondycję, a dobra kondycja to dobre funkcjonowanie układu krążenia, oddechowego i układu mięśniowego a elektrostymulator nie potrafi  pobudzać do pracy serce czy płuc?  W tym momencie nie sposób mówić o poprawie kondycji.

Kilka miesięcy temu zaczęło robić się głośno o tak zwanym Żelazku Antycellulitowym. Obecnie można powiedzieć, że jest to jeden z najpopularniejszych zabiegów modelowania sylwetki. Zabieg nosi nazwę lipodermologia i jest niezwykle skuteczny, dający szybkie, spektakularne efekty redukcji nadmiaru tkanki tłuszczowej oraz cellulitu. Polega on na zasysaniu i masowaniu kulkami fałdu skórnego. Wspaniale poprawia cyrkulację i ma działanie drenujące.

www.wiekannmanschnellabnehmen.eu www.candida-albicans.org www.skorne-choroby.pl