Przykładowe ćwiczenia na cellulit

Przykładowe ćwiczenia na cellulit

W walce z Cellulitem koniecznie trzeba postawię na gimnastykę. Warto jednak wiedzieć, że sport uprawiany zbyt intensywnie wyrządzi więcej szkody niż pożytku, gdyż szybko rozwijające się mięśnie mogą uciskać na tkankę podskórną i zmniejszać jej ukrwienie zwiększając ucisk na komórki tłuszczowe uwydatniając grudki pod skórą. Najodpowiedniejsze są ćwiczenia gdzie jest połączony ruch z umiarkowanym wysiłkiem. Mogą to być codzienne spacery, jazda na rowerze, pływanie czy też taniec. Dobrze jest poświęcić pól godziny dziennie na ćwiczenia w domu. Mogą to być przysiady, skłony, wymachiwanie nóg do przodu czy też rowerek.

Oto przykładowe ćwiczenia:

  1. Połóż się na plecach, ręce połóż pod głową. Zegnij nogi w kolanach, stopy powinny być rozstawione na szerokość bioder. Powoli unieś tułów w kierunku kolan jak najwyżej możesz, jednak bez zbytniego forsowania organizmu. Bardzo powoli opuść tułów na podłogę.
  2. Stań na lewej nodze, opierając jednocześnie lewą rękę na oparciu krzesła. Kolano powinno być lekko ugięte, ramiona rozluźnione. Powoli unoś i opuszczaj w bok wyprostowaną prawą nogę. Trzymaj się prosto, patrz przed siebie. Powtórz dziesięć razy, potem zmień nogę.
  3. Połóż się na brzuchu. Dla wygody brodę oprzyj na splecionych pod głową dłoniach. Unieś wyprostowaną nogę na wysokość około 13 centymetrów nad podłogą. Wytrzymaj, licząc do dziesięciu. Opuść nogę. Powtórz 15 do 20 razy na każdą nogę
  4. Kładziemy się na plecach, nogi ugięte w kolanach, ręce kładziemy pod głowę. Napinając mięśnie brzucha unosimy głowę, ramiona, barki, górną część łopatek . Wykonując brzuszki pamiętaj, aby łokcie były skierowane na zewnątrz i nie przyciskaj głowy do mostka.
  5. Stajemy w lekkim rozkroku, ręce ułożone wzdłuż ciała, obciążone pół kilogramowymi ciężarkami i unosimy w bok na wysokość barków.
  6. Stojąc w rozkroku, ręce obciążone pół kilogramowymi ciężarkami unosimy do przodu na równi z ramionami. Najpierw unosimy lewą później prawą, a na końcu obie na raz.
www.wiekannmanschnellabnehmen.eu www.candida-albicans.org www.skorne-choroby.pl