Gorąca pielęgnacja ciała

Gorąca pielęgnacja ciała

Walka z cellulitem

Wystarczy niewiele, by wrażliwa skóra zaczęła swędzieć, stała się czerwona i podrażniona, dlatego tak ważne jest jej troskliwe pielęgnowanie.

Przyczyn wrażliwości skóry dopatrywać można się w naszym stylu życia. Niewskazane są zbyt gorące kąpiele zwłaszcza w chlorowanej wodzie, zanieczyszczenia powietrza, promienie UV a także stres i kosmetyki.
Preparaty, które powinny być stosowane przez osoby ze skórą alergiczną są droższe od pozostałych, gdyż w ich składzie nie ma konserwantów i substancji zapachowych a składniki aktywne są najlepszej jakości. Nad ich składem pracują wspólnie dermatolodzy i farmaceuci a bazą wyjściową jest woda termalna. Dla cery wrażliwej polecane są także preparaty pielęgnacyjne dla niemowląt oraz dla alergików.

Ważne, by o wrażliwą skórę troszczyć się przez cały dzień, dlatego pielęgnujemy ją nie tylko rano, ale także w ciągu dnia i wieczorem.

Ranek

Do mycia twarzy, ze względu na zawarty w niej chlor i wapń, nie powinniśmy używać wody z kranu. Jej skład powoduje, że skóra wysusza się i podrażnia. Zdecydowanie lepiej użyć wody przegotowanej a jeszcze lepiej, wody termalnej. Osuszając ją zwróćmy uwagę, by nie wycierać jej w ręcznik, nadmiaru wody najlepiej pozbyć się przykładając twarz do chusteczki higienicznej lub delikatnego lnianego ręcznika.

Kolejna czynność pielęgnacja skóry wrażliwej to użycie kremu. Porą zimową powinien to być krem ochronny, porą ciepłą – nawilżający. Ze względu na możliwość podrażnienia unikajmy kremów z kwasami owocowymi. W ich składzie powinny się znaleźć ceramidy, kwas hialuronowy, panthenol oraz witamina E. Aplikując krem nie należy go wcierać lecz delikatnymi ruchami wklepywać.

Wykonując makijaż musimy sięgnąć po kosmetyki delikatne, skierowane dla alergików. O takie kosmetyki warto pytać w aptekach lub dobrych sklepach kosmetycznych. Zwróć uwagę na ich skład, nie powinny zawierać konserwantów i substancji zapachowych, najważniejsze, by preparat nie podrażniał skóry. Warto zdecydować się dlatego na kosmetyki mineralne, które są szczególnie polecane właśnie tym, którzy mają problemy z wrażliwą skórą.

Popołudnie
Ważne jest dbanie o skórę w ciągu całego dnia, także w porze obiadowej. Bez względu na to, czy jesteśmy w domu, czy jeszcze w pracy zafundujmy jej odrobinę relaksu. Będzie nim kąpiel twarzy z wykorzystaniem wody w sprayu, dzięki której oczyścimy zanieczyszczenia, które osiadły na twarzy w ciągu dnia. Skórę dobrze jest osuszyć wówczas chusteczką higieniczną lub chusteczkami do demakijażu, dla skóry wrażliwej oczywiście.

Wracając do domu powinniśmy oczyścić skórę i zmyć makijaż. Nie warto z tym czekać do końca dnia, lecz dać możliwość dłuższego czasu bez niego. Dokładnie zmyj makijaż z twarzy, usuń tusz do rzęs. Demakijaż warto połączyć z masażem, który rozluźni mięśnie oraz pozwoli na głębsze wniknięcie kosmetyków pielęgnacyjnych.

Wieczór
Skóra wrażliwa ma tendencję do szybszego starzenia się, dlatego skład kremów powinien być znacznie bogatszy od tych dla innego tu skóry.

www.wiekannmanschnellabnehmen.eu www.candida-albicans.org www.skorne-choroby.pl