Przyczyny powstawania cellulitu

Przyczyny powstawania cellulitu

Jeżeli chodzi o przyczyny powstawania cellulitu, to nie są one dostatecznie znane, jednakże sformułowano kilka hipotez:

Według teorii hormonalnej, w okresie dojrzewania dochodzi do zatrzymania wody, co sprzyja rozwojowi cellulitu. Całe zjawisko objawia się stosunkowo gwałtownie.

Teoria neurowegetatywna mówi o  zaburzeniach metabolizmu tłuszczów wynikające ze zwiększonego wydzielania adrenaliny (hormon zmniejszający rozpad adipocytów) w czasie stresu emocjonalnego. Zaobserwowano, że większość kobiet z cellulitem wykazuje stan nadmiernej motywacji i wyraźny niepokój.

Teoria krążeniowa - cellulit jest często związany z zaburzeniami krążenia, które mogą mieć podłoże genetyczne, a ponadto są nasilone przez pewne nawyki postawy i typowe dla kobiet, które zakładają nogę na nogę.

Pierwszy etap cellulitu, niewidoczny gołym okiem, zaczyna się zastojem żylnym i limfatycznym oraz rozszerzeniem naczyń włosowatych. W trakcie następnych etapów zaburzenia krążenia uwydatniają się na skutek ucisku naczyń włosowatych przez komórki tłuszczowe, a następnie w wyniku zniszczenia kolejnych naczyń. Teoria receptorów adipocytarnych mówi nam, iż na komórkach tłuszczowych (adipocytach) zlokalizowane są dwa rodzaje receptorów: α – zmniejszające lipolizę czyli rozpad adipocytów i β – nasilające lipolizę. Jeżeli masa tłuszczowa wzrasta, zwiększa się też odpowiedź receptorów α. Stąd, im większe przybieranie masy, tym mniejsze szanse na ustąpienie cellulitu.

Reasumując jeżeli masz:

  • zaburzenia układu trawiennego, nerwowego czy krążenia
  • zaburzenia hormonalne
  • niewłaściwie się odżywiasz
  • masz uwarunkowania genetyczne

to jesteś bardzo podatna na powstawanie pomarańczowej skórki…

www.wiekannmanschnellabnehmen.eu www.candida-albicans.org www.skorne-choroby.pl