Jak zdiagnozować cellulit?

Jak zdiagnozować cellulit?

Kobiety często mają problem w ocenie swojego stanu skóry. Chodzi nie tylko o jędrność, elastyczność ale także o stadium cellulitu. Diagnoza potrzebna jest aby skutecznie dobrać program pielęgnacyjny dla swojej skóry.

Metody diagnozowania skóry wykorzystywane do wykrycia cellulitu.

Jedną z metod jest podstawowy test na cellulit. Polega na objęciu środkowymi palcami i kciukami obu rąk fragment skóry na udzie  (patrz zdjęcie wyżej). Należy tak mocno nacisnąć skórę a jednocześnie ją wypchać ku górze aby dostrzec symptomy tzw. skórki pomarańczowej. Dzięki temu testowi można wykryć pierwsze objawy tego defektu. W momencie ucisku skóra ulega zniekształceniu, uwidaczniają się maleńkie wzniesienia oraz zagłębienia milimetrowej wysokości i szerokości, a między nimi niewielkie bruzdy.

Inną metodą jest termografia. Jest to diagnoza bardziej pracochłonna, ale również dokładniejsza. Wykorzystuje się w niej różnice temperatur. Polega na nałożeniu na miejsce, gdzie przypuszczalnie występuje defekt, specjalnej folii. W folii tej znajdują się ciekłe kryształy które podczas ogrzewania zaczynają świecić różnymi kolorami. Przedział temp. to od 29stopni Celsjusza do 31,5st. Przy niższej temperaturze barwi się na kolor brązowy lub żółty a wyższej na niebieski. W miejscu pojawienia się cellulitu tkanka jest nieco chłodniejsza. Na folii obserwować można wyraźne obrazy miejsc na których pojawiają się zmiany cellulitowe (mają ciemniejsze zabarwienie). Tego typu test można uznać za prawidłowo wykonany w momencie, gdy ciało podczas badania nie jest narażone na zmiany temperatury (ciepło-zimno).

Test podstawowy ma tę zaletę iż można go przeprowadzić zawsze i wszędzie nie zwracając uwagi na temperaturę otoczenia czy ciepło ciała. Również jest dokładny a wyników nie można sfałszować. Stosują go osoby dotknięte cellulitem jak i profesjonaliści.

www.wiekannmanschnellabnehmen.eu www.candida-albicans.org www.skorne-choroby.pl